GINOP-2.1.7-15-2016 - Luminis Innovation Kft.

GINOP-2.1.7-15-2016

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretén belül a Nemzetgazdasági Minisztérium által meghirdetett GINOP-2.1.7-15-2016 „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” tárgyú felhívásra Luminis Innovation Kft. támogatási kérelmet nyújtott be „IQ okos pohár fejlesztése” címmel.

A benyújtott pályázatot a Gazdaságfejlesztési Programok Irányító Hatóságának vezetője 2018.10.19-én támogatásra érdemesnek ítélte, így  22 322 926 Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Célunk volt egy “okospohár” kifejlesztése, mely nem csak a mindennapi életben használt folyadék tárolására alkalmas,  hanem a vendéglátóiparban rejlő marketinglehetőségeket is képes kiaknázni. A folyadék fogyasztás létszükségletünk, legyen szó munkahelyről, szórakozóhelyről vagy egyéb vendéglátóipari egységről.

GINOP-2.1.7-15-2016

Ezen létesítmények mindegyike fel van szerelve poharakkal, melyek ugyan az eredeti felhasználási céljuknak megfelelnek, ám a mai világban ezen termékeket tovább gondolva képesek lehetünk egy olyan eszköz kialakítására, mely a felhasználó komfortját tovább növelheti. Az “okospohár” egy, a hétköznapi pohár funkcióját betöltő eszköz, mely vezeték nélküli adatátvitel segítségével képes a pohár falán – kijelzőként – információ megjelenítésére.

A Projekt megvalósításának kezdete: 2018.10.01
A Projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2020.04.30
Projektazonosító: GINOP-2.1.7-15-2016-02537

A Felhívás célja, hogy a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiában megfogalmazott, intelligens gyártás specializációt támogassa azzal, hogy a kkv-k széles körének jelentős szellemi értéket tartalmazó, műszaki-technológiai fejlesztéseihez kiszámítható forrást nyújt. A Felhívás a fejlesztések két, piaci alapon nehezen finanszírozható fázisára koncentrál, a kkv-k házon belüli prototípusfejlesztésére és az ezek eredményeként létrejövő innovatív termékek, szolgáltatások és eljárások forgalomba hozatalára. A támogatások révén a tudományos eredményekből piacképes termékek, termékcsoportok és szolgáltatások jönnek létre, amelyek hozzájárulnak a kkv-k versenyképességének, innovációs tevékenységének fokozásához, új nemzeti K+F+I képességek megjelenéséhez.